1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: przerzut czerniaka do wątroby?
Ola Olka

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23566

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-06-15, 23:49   Temat: przerzut czerniaka do wątroby?
Droga joanno8810, byłaś wspaniałą wnuczką wspaniałej babci. Bardzo mi przykro że tak szybko się to wszystko potoczyło. Przyjmij serdeczne wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: przerzut czerniaka do wątroby?
Ola Olka

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23566

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-04-20, 12:12   Temat: przerzut czerniaka do wątroby?
joanna8810 napisał/a:
Dzisiaj mieliśmy wizytę pani doktor z HD - powiedziała mojej mamie na osobności że choroba postępuje i niestety wszystkie dolegliwości będą się tylko nasilać.
Przykro mi ale prawdopodobnie tak jest.
joanna8810 napisał/a:
Mama zapytała o czas jaki nam pozostał ale pani doktor nie była w stanie go podać.
Tego nikt nie jest w stanie określić, wszystko zależy od organizmu i jego stanu ogólnego.
joanna8810 napisał/a:
kiedy babcia była w dobrym stanie mimo takiego zaawansowania choroby to my - domownicy na chwilę zapominaliśmy z czym mamy do czynienia.
Niestety tak cząsto bywa, chory nie sprawia wrażenia tak ciężko chorego, patrząc na to trudno czasami uwierzyć w fakty, ale choroba jest i postępuje. Załamanie lepszego samopoczucia może przyjść z dnia na dzień.
joanna8810 napisał/a:
Teraz trochę żałuję, że nie udaliśmy się do WCO na konsultację odnośnie chemioterapii. Z drugiej jednak strony nie wiadomo czy babcia w ogóle zostałaby zakwalifikowana do takiej terapii...
Nie wiadomo czy wogóle do tego by doszło babcia już wtedy była słaba, poza tym sama nie chciała dalszego leczenia. Z tego względu zawsze trzeba zadać sobie pytanie czy warto na siłę wprowadzać agresywne leczenie jeżeli nie ma szans na wyleczenie czy lepiej łagodzić tylko objawy choroby i przeżyć pozostały czas w spokoju. Z mojej strony sądzę że wasza decyzja była właściwa...
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: przerzut czerniaka do wątroby?
Ola Olka

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23566

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-16, 22:28   Temat: przerzut czerniaka do wątroby?
joanna8810 napisał/a:
Nie dopuszczałam do siebie myśli,że to może sie tak pogorszyc z dnia na dzień. ...
Niestety w tych chorobach tak bywa. Nieraz chory nie wygląda na to ale choroba rozwija się i rak rozsiewa się. I kiedyś to pęka.
joanna8810 napisał/a:
Chyba przez to że liczylismy na leczenie zaniedbalismy też trochę sprawę tego hospicjum domowego.
Trzeba teraz szybko działać, dzwonić nie popuszczać. Głównym priorytetem jest teraz by babcię nie bolało.
joanna8810 napisał/a:
Wiem, że każdy kolejny dany nam dzień będzie na wagę złota.
To prawda. Wykorzystujcie każdą chwilę. Trzymaj się...
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: przerzut czerniaka do wątroby?
Ola Olka

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23566

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-09, 09:11   Temat: przerzut czerniaka do wątroby?
joanna8810 napisał/a:
otwierdziła się diagnoza że guzy na wątrobie to czerniak złośliwy
Od początku takie podejrzenie niestety było.
joanna8810 napisał/a:
Powiedział, że nie wie co nam zaproponować - operacja nie wchodzi w grę, przeszczep też nie ze względu na wiek, silna chemia też nie bo serce może nie wytrzymać.
Bardzo mi przykro w związku z tym co usłyszeliście. Operacja wątroby nie jest prostym zabiegiem a przeszczepowa trwa wiele godzin - tu wiek pacjenta może być niestety argumentem na nie. Chemia też jest leczeniem agresywnym i w wypadku słabego serca ryzyko jest po prostu za duże tym bardziej że jak piszesz babcia ostatnio jest bardzo słaba.
joanna8810 napisał/a:
może nas umówić na konsultację z chemioterapeutą , ale nie obiecuje że jakiekolwiek leczenie będzie podjęte.
Możliwe że zostanie zastosowana słabsza chemia - w tym wypadku byłaby to prawdopodobnie tylko paliatywne leczenie. Napewno jest tu potrzebna konsultacja - chodzi o to by pomóc a nie zaszkodzić.
joanna8810 napisał/a:
Mam wrażenie , że lekarz uważa, że 78 -letniej pacjentki "nie opłaca" się już leczyć.
Może czasami takie wrażenie się ma bo lekarz nie podejmuje się podjąć leczenia ale pomimo to wierzę że gdyby była możliwość wyleczenia to wiek nie grałby roli. Każde życie jest cenne niezależnie od wieku.
joanna8810 napisał/a:
A czy miał może ktoś do czynienia z metodą radioembolizacji?
Nie miałam z tym do czynienia ale czytałam że metodę radioembolizacji stosują lekarze z warszawskich szpitali CSK MSWiA na Wołoskiej (dr JB Ćwikła i dr ML Nowicki) oraz WIM na Szaserów (dr P. Piasecki). Metoda może być stosowana w przypadkach gdy chemioterapia nie jest skuteczna lub jej stosowanie ze względu na stan chorego nie jest możliwe.
Myślę że konsultacja tam mogłaby rozwiać twoje wątpliwości czy jest wogóle możliwość leczenia czy nie

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: przerzut czerniaka do wątroby?
Ola Olka

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23566

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-16, 14:52   Temat: przerzut czerniaka do wątroby?
joanna8810 napisał/a:
Profesor odpisał, że nie zajmują się czerniakiem oka i nie prowadzają w tej chwili żadnych badań klinicznych .
Tak to prawda, niedawno ktoś tu nawet o tym na forum pisał. Ale problem babci są teraz przerzuty na wątrobę a nie czerniak oka.
joanna8810 napisał/a:
Zobaczymy co pokaże biopsja
To jest teraz faktycznie najważniejsze, po badaniach bedzie więcej wiadomo co do dalszego postąpowania.
joanna8810 napisał/a:
nie wiecie jak długo trzeba po takim badaniu zostać w szpitalu
Normalnie gdy biopsję wykonuje się w warunkach szpitalnych, badanie to wymaga 2-3 dniowego pobytu w szpitalu. Czasem bywa że wykonuje się ją ambulatoryjnie, wtedy chory przychodzi do szpitala rano, a do domu wraca wieczorem. Nie wiem jak z babcią i lekarzami ustaliłyście?

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: przerzut czerniaka do wątroby?
Ola Olka

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 23566

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-02-16, 13:00   Temat: przerzut czerniaka do wątroby?
joanna8810 witaj na forum.
Załączając dokumenty powinnaś usunąć dane lekarzy i pacjenta. Mam nadzieję że moderatorzy to poprawią.
joanna8810 napisał/a:
Czy zatem są to przerzuty czerniaka?
W ostatnim badaniu zostały stwierdzone zmiany na wątrobie podejrzane jako przerzuty (o charakterze meta). Są też powiększone okołowątrobowe węzły chłonne.
Co do charakteru tych zmian lekarz nic nie poza określeniem "o charakterze meta" nie napisał, bez badań histopatologicznych nie da sie określić dokładnie ich charakteru. Jednakże ze wzglądu na historię choroby babci jest duże prawdopodobieństwo że są to przerzuty czerniaka.
Czy Prof.Rutkowski już ci odpisał?

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group